Košík 0

Čajová směs na reflux

Léčivé čajové směsi
80 g/ks

Při pravidelném užívání se mohou nepříjemné a nebezpečné příznaky refluxu zmírnit už i za pár dní.

paleo
gmo
bez-lepku
vegan
Rychlá doprava

Doručení zdarma pro všechny objednávky nad 1500 Kč

Bezpečná platba

Máte svá data při nakupování v bezpečí!

Garance vrácení peněz

Pokud nejste spokojeni, máte 30 dní na vrácení peněz

Cenově dostupnější v balíku
359,00 Kč
bez DPH: 296,69 Kč
Jednotková cena: 4 487,00 Kč / kg
359,00 Kč
bez DPH: 296,69 Kč

100% přírodní bylinná směs na reflux, bez přídavných látek a aromat. Lahodný a přírodní čaj, který dokáže účinně bojovat s příznaky a příčinami refluxu.

  • Dlouhotrvající kašel?
  • Trápí vás pálení v hrudníku a potíže s polykáním?
  • Máte často kyselou chuť v ústech?
  • Ztěžuje vám zápach z úst a zhoršující se stav zubů sociální interakci?

Možná máte reflux i vy!

Podle některých výzkumů téměř polovina české populace trpí příznaky refluxu, aniž by o tom věděla. Reflux si nevybírá a pokud se poznáte podle hlavních příznaků, je pravděpodobné, že máte reflux i vy.

Jak moc byste se měli obávat refluxu? Poznejte svého nepřítele!

Tlak kyseliny způsobený nadměrnou produkcí žaludeční kyseliny způsobuje abnormální fungování žaludečního svěrače. Jelikož se žaludek správně neuzavírá, kyselá žaludeční šťáva se vrací zpět do jícnu, kde způsobuje podráždění.

Podráždění a edém jícnu se projevuje pálením v zadní části hrudníku a dlouhotrvajícím, často křečovitým kašlem. Žaludeční kyselina se může dostat i do ústní dutiny, kde zanechává nepříjemnou kyselou chuť, zápach z úst a rychle se kazící zuby.

Příznaky můžete ignorovat a říci si, že jsou jen snesitelnou nepříjemností, ale neléčený reflux se může snadno zhoršit.

Zde jsou jen některé z možných vážných následků:

1. Nezvratné poškození orgánů
Žaludek se může stát neschopným uzavřít se, což lze zvrátit jen rozsáhlou operací.

2. Zánět sliznice
Sliznice jícnu se stává vředovitou a následně infikovanou a zanícenou. Je to ošklivá věc a věřte mi, nechcete to zažít.

3. Ztráta zubů
Refluxní zuby mohou erodovat do takové míry, že se postupem času rozdrtí na prášek jako bonbón.

A výsledek? Bolest, dlouhé pobyty v nemocnici, ztráta peněz z důvodu pracovní neschopnosti, nákladná léčba náhradních zubů a rozpad sociálních vztahů. Stojí to za to? Samozřejmě, že ne.

Nedovolte, aby vám reflux zničil zdraví, udělejte s ním něco dříve, než vám způsobí vážnější problémy!

Co můžete udělat proti refluxu?

Mnozí lidé si ani nepomyslí, že jejich příznaky jsou způsobeny refluxem, proto se ho často mylně snaží léčit léky proti kašli, proti vykašlávání nebo antibiotiky, ačkoli jejich užívání příznaky refluxu jen zhoršují.

Reflux, který již byl identifikován, se nejčastěji léčí léky na zadržování žaludeční kyseliny nebo léčivy inhibující protonovou pumpu. Ty obvykle zmírňují příznaky, ale jen krátkodobě, dokud je člověk užívá.

Pokud jste si něco přečetli, víte, že onemocnění reflux je nejčastěji způsobeno stravovacími návyky, sedavým způsobem života, závislostmi (cigarety, káva, alkohol) a užíváním léků.

Pravděpodobně jste se již setkali is dobrou radou, která se na první pohled zdá nemožná a vyžaduje spoustu odepření. Je to škoda, neboť změna životního stylu nebo změna stravovacích návyků může (nebo by měla) pomoci při léčbě refluxu.

Ale kdo by chtěl žít bez červené papriky, cibule, česneku, leča, klobás, guláše nebo plněného zelí? Je to život?“ zeptáte se a pokroucíte si imaginární vousy. Zbývá nám reflux a léky?

Existuje přirozené řešení a je chutnější, než si myslíte!

 

Z Gabrieliny zpětné vazby: "...je zázrak, že moje potíže zmizely, netrvalo to ani týden a bylinky mi pomohly, bez jakýchkoli vedlejších účinků!"

Gabriella a podobní uživatelé čaje UKKO Reflux se na nepříjemné příznaky refluxu dívají jen jako na špatnou vzpomínku. Pravidelným pitím 2 šálků Refluxního čaje denně se můžete s refluxem rozloučit i vy!

S naší lahodnou a přírodní směsí čajů bez přídavných látek a aromat můžete účinně bojovat s bolestivými nebo nepříjemnými příznaky refluxu, které vám ztrpčují život.

Čaj Reflux snižuje tvorbu žaludeční kyseliny, obaluje podrážděný, zanícený jícen ochrannou vrstvou a navrací mu zdraví, dále má protizánětlivé, antitusické, antibakteriální a imunitu posilující účinky.

Bylinky v čaji

cvikla

Červená řepa

skorica

Skořice

ingredient image

Akát bílý, květ

ingredient image

Jitrocel kopinatý

ingredient image

Malinové listy

 

Komplexní antirefluxní účinek v jedném čaji
Pravidelná konzumace 2-3 šálků UKKO čajové směsi na Reflux denně...

 

Množství žaludeční kyseliny se může zredukovat na normální úroveň

Na sliznici jícnu se může vytvořit ochranná vrstva

Může pominout nepříjemný zápach z úst a eroze zubů způsobená refluxem

Může se obnovit zdraví podrážděného a zaníceného jícnu

Může se zmírnit pocit pálení v hrudníku a problémy s polykáním

Může se zmírnit dlouhodobý křečovitý kašel

Díky UKKO Čaji na reflux uchopíte reflux za kořínek!

Reflux jako takový a všechny související příznaky a komplikace vycházejí ze dvou základních problémů a čaj právě tyto rychle a mimořádně účinně neutralizuje.

1. problém: Zvýšená tvorba žaludeční kyseliny

Svěrač na žaludku nesprávně funguje a tím pádem způsobuje návrat žaludeční kyseliny do jícnu.

Pitím čaje se sníží míra tvorby žaludeční kyseliny. Na rozdíl od některých léků proti refluxu pití našeho čaje prostřednictvím účinných látek léčivek nemění složení žaludeční kyseliny, pouze snižuje její tvorbu, čili redukuje množství žaludeční kyseliny na normální úroveň. (Věříme, že žaludeční šťáva odpovědná za trávení je "velmi dobře vymyšlená" chemická sloučenina zakládající se na mimořádně komplexních biochemických procesech, která by se v žádném případě neměla umělou cestou modifikovat.)

Tím se může snížit kyselý tlak vyvíjený na kardiu (svěrač žaludku) a tím zároveň i intenzita vtékání žaludeční kyseliny zpět do jícnu.

2. problém: Zvýšená tvorba žaludeční kyseliny

Většinu příznaků a komplikací způsobuje tento jev nebo se objevují v souvislosti s tímto jevem.

UKKO Čaj na reflux vytváří na sliznici jícnu ochrannou slizovou vrstvu, která zabraňuje tomu, aby vracející se žaludeční kyselina poškodila jícen. 

Pravidelným pitím čaje díky jeho protizánětlivým a antibakteriálním účinkem se sliznice podrážděného, případně zapáleného jícnu krásně zahojí, nevzniká další iritace, příznaky se zmírní a po dlouhodobém užívání se zcela vytratí.

Kromě toho pití čaje už i za krátkou dobu může výrazně zmírnit kašel, který se zpravidla také objevuje v důsledku podráždění jícnu. 

Pravidelným pitím Čaje a změnou životosprávy se mohou příznaky refluxu výrazně zmírnit a také proti jeho příčinám můžeme účinně bojovat!

CHTĚLI BYSTE BALÍČEK ČAJE ZDARMa?

Vyberte si balení 3+1 čaj na hubnutí a my vám ke 3 čajům dáme +1 čaj ZDARMA!

Využiji šanci a objednám si čaj!

UKKO Čaj na reflux je potravinářský produkt, jeho konzumace nenahrazuje zdravý a pestrý jídelníček, pravidelný pohyb nebo potřebnou lékařskou léčbu! V případě alergie na kteroukoli ze složek přípravku konzumaci čaje nedoporučujeme, respektive pokud pravidelně užíváte léky nebo jste odkázáni na dlouhodobou léčbu, v každém případě před objednáním čaje konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

 

Přečtěte si, co říkají o našem čaji ti, co ho už vyzkoušeli

(Výsledky/účinky produktu se mohou lišit v souvislosti od klienta)

 

Takto si připravte svůj čaj

V zájmu požadovaného účinku doporučujeme z Čajové směsi na Reflux pravidelně denně vypít za 2 hrnky (0,4 – 0,5 L / hrnek), jeden ráno nebo během dne a jeden večer před spaním. Pravidelná konzumace čaje je velmi důležitá, protože i když se mohou příznivé účinky projevit již za pár dní, účinné látky potřebují čas, aby dokázali i dlouhodobě vyvinout svůj účinek a vytvořit v organismu ochranný systém.

Čaj je možné pít teplý i studený, z hlediska účinku to není podstatné. Pokud budete pít čaj studený, můžete si z něj připravit i snídaně, pokud v něm rozmixujete jemné neochucené ovesné vločky, ovoce a trošku medu. Takto připravený turmix na snídani bude mít na reflux extra příznivý vliv.

Pokud z nějakého důvodu máte možnost pít čaj pouze jednou denně, je důležité, abyste správně zvolili čas. Doporučujeme, abyste sledovali, kdy, v které části dne jsou příznaky refluxu nejvýraznější a čaj na reflux vypijte v předchozí části dne. Čili, pokud se příznaky (např. křečovitý kašel, pálení v žaludku nebo palčivý pocit v okolí hrudní kosti) častěji vyskytují ráno, čaj je dobré vypít předchozí večer pár hodin před spaním. Pokud Vás příznaky trápí dříve během dne, například. při práci nebo po práci (např. sedavé zaměstnání nebo v důsledku častější konzumace kávy, po kouření), čaj pijte ráno, díky čemuž se ochrana vybuduje přesně do té doby, kdy je to nutné.

DOPORUČENÁ PŘÍPRAVA

  • V rychlovarné konvici nebo na sporáku (jen ne v mikrovlnce) nechte sevřít vodu a následně ji trošku nechte vychladnout. Ideální teplota vody na čaj je v případě Čajové směsi na reflux přibližně 80°C. Nemusíte se toho lekat, je jasné, že nikdo nebude pobíhat celý den s teploměrem v kapse a to ani není nutné. Pokud sevřenou vodu odstavíte a následně začnete připravovat čaj, voda bude mít přesně 80°C, dokud jí zalijete čajovou směs.
  • Na hrnek (300-400 ml) čaje postačí vrchovatá čajová lžička (2 – 2,5 g) čajové směsi. Zvýšením porce čajové směsi nedosáhneme viditelně lepší účinek, neboť kvůli synergii bylinek je účinnost směsi ve srovnání s jednosložkovými čaji vícenásobná, proto není vůbec potřeba překračovat doporučené množství.
  • Čajovou směs nasypte do sítka na čaj (může to být papírový filtr, vajíčko nebo jiné sítko na čaj) a následně pomalu zalijte vodou správné teploty. Čaj je chutný i neochucený, ale pokud si ho chcete osladit, nejlépe používejte med. Když je čaj zalitý, přikryjte ho pokličkou, aby nevychladl příliš rychle a takto ani přírodní aromata nevyprchají předčasně. Následně nechte louhovat 10-15 minut a můžete konzumovat.

 

Do naší Čajové směsi na reflux jsme vybrali kvalitní léčivé rostliny pocházející z kontrolovaných a čistých zdrojů, které společně, vzájemně se podporující, poskytují účinnou pomoc proti refluxu.

Kvalitní, 100% přírodní produkt

Ukko Čajová směs na reflux je produkt prémiové kvality vyrobený pod odborným dohledem z těch nejkvalitnějších přírodních léčivých rostlin. Zvláštní pozornost věnujeme čistotě rostlin, proto suroviny pro náš čaj nakupujeme výhradně z důvěryhodných a kontrolovaných zdrojů, díky čemuž víme od půdy až po balení zajistit, aby během skladování, přepravy a výroby nepřicházely do kontaktu s cizími látkami.

ČAJOVÁ SMĚS NA REFLUX JE 100% PŘÍRODNÍ PRODUKT, KTERÝ NEOBSAHUJE ALERGENY, NEČISTOTY ANI PŘIDANÉ AROMA, PROTO JEJÍ KONZUMACE NEZPŮSOBUJE NEPŘÍJEMNÉ ŽALUDEČNÍ POTÍŽE.

cvikla

Červená řepa

skorica

Skořice

agat-biely-kvet

Akát bílý, květ

skorocel-kopijovoty

Jitrocel kopinatý

malinove-listy

Malinové listy

 

 

Červená řepa
Účinné látky: Červená řepa má výrazný obsah vitamínů A, B a C, díky kterým je významným zdrojem antioxidantů. Díky obsahu vitamínu B9 výrazně pomáhá při krvetvorbě a je bohatá na draslík, díky čemuž má močopudný účinek. Kromě toho nastoluje acidobazickou rovnováhu organismu a podporuje činnost jater.

Skořice
Účinné látky: Skořice také vytváří na sliznici vrstvu hlenu, proto hraje klíčovou roli v ochraně před podrážděním vznikajícím v důsledku refluxu kyselin. Kromě toho posiluje žaludek, uvolňuje křeče, má významný antiseptický a antibakteriální účinek a zmírňuje kašel.

Akát bílý, květ
Účinné látky: 
Květiny bílého akátu jsme do čajové směsi přidali především proto, protože zmírňují tvorbu žaludeční kyseliny, uvolňují křeče a zmírňují kašel, ovšem i jejich protizánětlivý účinek má příznivý vliv na jícen zapálený působením kyselin. Květy bílého akátu jsou navíc mimořádně bohaté na flavonoidy a silice (nerol, farnesol, linalool).

Jitrocel kopinatý
Účinné látky: 
Jitrocel kopinatý (nebo úzkolistý) je v Čajové směsi na reflux nezbytnou složkou hlavně proto, že zmírňuje kašel, působí protizánětlivě na trávicí systém (žaludek a střeva), má antibakteriální, antivirální účinky, stimuluje imunitu, vrstvou hlenu chrání podrážděnou sliznici a upravuje tvorbu žaludeční kyseliny.

Malinové listy
Účinné látky: Malinové listy uvolňují křeče, zmírňují křečovitý kašel, snižují hladinu cukru v krvi, pomáhají zastavit proces kvašení v žaludku a střevech. Kromě toho malinové listy dodávají čajové směsi kompaktnost a maximalizují její obsah účinných látek.
 

 

Onemocnění reflux je vlastně poruchou fungování horní části trávicí trubice, v důsledku čehož se obsah žaludku a dvanáctníku smíchaný se žaludeční kyselinou a trávicími šťávami, čili refluxem vrací v protisměru nahoru do jícnu, kde vyvolává nepříjemné příznaky a v konečném důsledku chorobné změny orgánů a zánět sliznice.

Nejjednoznačnějším příznakem pravidelného refluxu je podrážděná, ve vážnějších případech zapálená sliznice jícnu, přičemž nejvíce charakterizuje příznaky jsou pravidelné a časté pálení v žaludku, palčivá bolest za hrudní kostí (pálení žáhy), pocit dušnost, dlouhodobý křečovitý kašel, vykrkávání kyseliny, nepříjemná pachuť v ústech a nepříjemný zápach z úst, respektive kazivost zubů.

Jak vzniká reflux jako nemoc?

Nejčastěji způsobuje poruchu jícnového svěrače tlak při přílišné tvorbě žaludeční kyseliny, v důsledku čehož ve vodorovné poloze, např. během spánku, ale i při předklonu nebo v sedě se žaludeční kyselina vrací do jícnu.

Nepravidelná strava i sedavý životní styl nemoc podporují. Kouření, nadměrná konzumace alkoholu nebo kávy, respektive určité léky (např. S obsahem salicylátů) mohou dráždit sliznici žaludku. Některé anestetika a analgetika "uvolňují" jícnový svěrač (kardii), proto u těch, kteří dlouhodobě užívají tyto přípravky, také narůstá riziko zpětného návratu refluxu do jícnu.

Mezi časté příčiny dále řadíme i fyzický tlak na žaludek vyplývající z obezity, respektive těhotenství, který v kombinaci např. s příliš těsným oblečením také podporuje pravidelný zpětný návrat obsahu žaludku do jícnu a tím pádem vznik problému s refluxem.

PRAVIDELNÝM PITÍM ČAJE A ZMĚNOU ŽIVOTOSPRÁVY LZE NEPŘÍJEMNÉ PŘÍZNAKY REFLUXU (JAKO NAPŘ. PÁLENÍ ŽÁHY) RYCHLE ZMÍRNIT A I PROTI JEHO PŘÍČINÁM SE DÁ ÚČINNĚ ZABOJOVAT.

Problémy s refluxem vznikají pouze ve velmi vzácných případech kvůli genetickým poruchám fungování svěrače dolní části jícnu. Tento jev nelze zcela vyléčit přírodními metodami, dá se však léčit a je možné dosáhnout i stav bez příznaků.

Reflux se kvůli svým příznakům často mylně zaměňuje s jinými chorobami a nesprávně se léčí antibiotiky, léky na tlumení kašle nebo například léky na vykašlávání hlenů, čímž se reflux ještě zhorší. Diagnostikován reflux se nejčastěji léčí léky, které vážou žaludeční kyselinu.